Rękodzieło "Żywieckiego Raju" na targach w Chorzowie

W dniach 6-8.06.2014 r. Stowarzyszenie – LGD „Żywiecki Raj”, już po raz drugi, wzięło udział w targach Atrakcje Regionów w Chorzowie.

Tegoroczne targi Turystyki Weekendowej miały miejsce w namiocie wystawienniczym przygotowanym przez organizatorów. Pomimo bardzo trudnych warunków jakie panowały wewnątrz i pięknej pogody na zewnątrz, która bardziej sprzyjała delektowaniu się atrakcjami Chorzowskiego Parku niż przeciskaniu się przez duszne wnętrze namiotu wystawienniczego… zwiedzających nie zabrakło.

Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Potencjalnych turystów, czyli zwiedzających swoimi kolorami i precyzją wykonanie kusiły dekoracje przygotowane przez naszych lokalnych rękodzielników. Pokaz koronczarstwa oraz wyrobu masła tradycyjną metodą dała również Pani Marysia Legierska – góralka z krwi i kości, miłośniczka folkloru, twórczyni ludowa. Nie zabrakło także regionalnych przysmaków, które serwowaliśmy zwiedzającym.

W sobotę gościliśmy na swoim stoisku przedstawicieli Zakładu Aktywności Zawodowej Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowo-Wypoczynkowego Laliki, który jest naszym członkiem i który prezentował swoje walory wypoczynkowe. Z kolei w niedzielę na scenie wystąpił m.in. Pan Janusz Macoszek – właściciel Chaty u Kawuloka, który dał niezwykły i magiczny, pokaz gry na instrumentach pasterskich, promując przy tym Stowarzyszenie – LGD „Żywiecki Raj”. Zwiedzający mogli również posmakować chleba ze świeżo ubitym masłem a także poznać czym jest czepienie mężatki, a wszystko dzięki naszemu Stowarzyszeniu.

Bardzo dziękujemy Wydziałowi Terenów Wiejskich (UM Katowice) za sfinansowanie naszego stoiska, a także wszystkim osobom zaangażowanym w promocję naszego regionu. Równocześnie zachęcamy pozostałych naszych członków do skorzystania, za naszym pośrednictwem, z możliwości bezpłatnej promocji swojej oferty turystycznej/handlowej na tego typu imprezach.

Zdjęcia.

Ostatnio dodani twórcy regionalni

Bożena Śleziak
Gmina:
Milówka
Rodzaj twórczości:
Biżuteria, Haft, Koronkarstwo, Szydełkowanie
Czytaj więcej
Marian Łoboz
Gmina:
Jeleśnia
Rodzaj twórczości:
Rzeźba
Czytaj więcej
Katarzyna Piętka
Gmina:
Milówka
Rodzaj twórczości:
Bibułkarstwo
Czytaj więcej
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Grupę Działania "Żywiecki Raj".
Strona finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.