Baza twórców

Pomysł stworzenia bazy twórców regionalnych zrodził się w Lokalnej Grupie Działania „Żywiecki Raj” jakiś czas temu. Chcieliśmy aby w jednym miejscu znaleźli się rękodzielnicy, twórcy ludowi, artyści oraz amatorzy z terenu 11 gmin, które wchodzą w obszar działalności Stowarzyszenia. Docelowo, w bazie tej może znaleźć się niemal każdy, kto sam tworzy przedmioty, maluje, rzeźbi, lepi, zwija, zawija, szyje czy też dzierga.

Chcemy aby baza ta, stanowiła doskonałe źródło informacji dotyczące zakresu rękodzielnictwa na naszym terenie, który obejmuje 10 gmin powiatu żywieckiego i 1 gminę powiatu cieszyńskiego.

Warto podkreślić, iż do zadań naszego LGD należy m.in. promocja obszarów wiejskich, mobilizowanie ludności do wzięcia aktywnego udziału w procesie rozwoju swoich miejscowości a także rozwijanie twórczych zainteresowań oraz upowszechnianie wiedzy o tradycji. Baza ta jest odpowiedzią na założone cele.

W prawym, górnym rogu strony znajduje się wyszukiwarka, gdzie każdy, w zależności od potrzeb, może szybko znaleźć rękodzielników (możliwość wybiórczego wyszukiwania) a także w zakładce Baza twórców regionalnych, znajduje się zestawienie wszystkich artystów.

Jeżeli tworzysz, jesteś mieszkańcem jednej z 11 gmin i chcesz dołączyć do naszej bazy, wystarczy wypełnić poniższe dokumenty i wysłać je na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Prosimy również o przesłanie kilku zdjęć prac.

Podziel się z nami swoją pasją!

Dokumenty do pobrania.

Ostatnio dodani twórcy regionalni

Bożena Śleziak
Gmina:
Milówka
Rodzaj twórczości:
Biżuteria, Haft, Koronkarstwo, Szydełkowanie
Czytaj więcej
Marian Łoboz
Gmina:
Jeleśnia
Rodzaj twórczości:
Rzeźba
Czytaj więcej
Katarzyna Piętka
Gmina:
Milówka
Rodzaj twórczości:
Bibułkarstwo
Czytaj więcej
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Treść strony opracowana przez Lokalną Grupę Działania "Żywiecki Raj".
Strona finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.